TUPI, TUPI, TUPENĪTI!

Sākums » Aktualitātes

 

TUPI, TUPI, TUPENĪTI!

 

Kartupeli , kartupeli, kur ir tavi brāļi?

Rīgas tirgū, Rīgas tirgū – tur ir mani brāļi.

Kartupeli, kartupeli, ko dar’ tavi brāļi?

Maisā tup, maisā tup – to dar’ mani brāļi.

Kartupeli, kartupeli, kādu Tavi brāļi?

Lieli, resni apaļīgi – tādi mani brāļi.

/V.Ļūdēns/                                    

   2019.gada 22.martā Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma Saulaines teritoriālajā struktūrvienībā norisinājās Kaucmindes cikla ceturtais pasākums ”Tupi, tupi, tupenīti”, kurā no maisa dažādos veidos tika izņemti un apspriesti kartupeļi.


     Sveicienu dzejas, dziesmu un deju veidā vēstīja  PII Mārpuķīte 5.-6.gadīgo bērnu grupiņa, kā arī pašu skolas teātra pulciņa un deju kolektīva jaunieši.


     Plašu un zinātnisku skaidrojumu par to, kādi faktori ietekmē kartupeļu attīstību un ražu sniedza  LLU LF 4.kursa students Elvijs Brauns, savukārt, informāciju par kartupeļu šķirņu īpašībāms un aktualitātēm to audzēšanā sniedza LLU Lauksaimniecības fakultātes Augu šķirņu saimniecisko īpašību novērtēšanas laboratorijas vadītāja Mg.agr. Anda Rūtenberga- Āva.


     Pēc izzinošās lekcijas sekoja 2ĒPS, 3ĒPS un 4ĒPS audzēkņu pagatavoto kartupeļu ēdienu degustācija, kur varēja nogaršot gan kartupeļu rozītes, gan dažādu veidu kartupeļu vafeles un kartupeļu bumbiņas ar daudzveidīgu sēkliņu pildījumu.


     Noslēdza pasākumu veselīga  uztura speciāliste Linda Rocēna, kura pastāstīja par vērtīgajām vielām kartupelī, arī par pareizām kartupeļu gatavošanas temperatūrām, lai kartupelis nekļūtu bīstams veselībai. Kopā ar speciālisti jaunie pavāri gatavoja pildītos kartupeļus, veselīgus dārzeņu salātus, ko paši visu arī nobaudīja.


Paldies visiem viesiem, audzēkņiem par aktīvu dalību šajā pasākumā!

 

Dir.v.audz.darbā Aija Vanaga-Puriņa

 

 

Vairāk bilžu no pasākuma