Speciālisti dalās pieredzē

Sākums » Aktualitātes

 

Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma Saulaines teritoriālajā struktūrvienībā mācību procesa apgūšanā aktīvi tiek izmantotas nodarbības zoom platformā. Tā ir iespēja uzklausīt un gūt pieredzi no speciālistiem, kuri klātienes nodarbībās, varbūt, nebūtu pieejami.

 

Kārtējā zoom nodarbība notika Viesmīlības specialitātes 2. un 3. kursa audzēkņiem mācību priekšmeta “Tūrisma un viesmīlības pakalpojumu un papildpakalpojumu pārdošana” ietvaros.

Nodarbības tēma bija "Kas patīk tūristam?"

 

Zoom nodarbībā audzēkņi tikās ar tūrisma operatora „Jauni rakursi” gidi Aigu Krišmani.

„Jauni Rakursi” ir tūrisma operators un aģents vienā personā, kas Latvijas tirgū darbojas jau vairāk kā 10 gadus.

Uzņēmuma nosaukuma "Jauni Rakursi" izvēle nav nejauša – tiek parādītas mūsu zemes vietas, ko parasti nerāda, un aicināts paskatīties uz jau zināmām lietām un vietām no jauna rakursa.

Uzņēmums ne tikai  organizē braucienus uz dažādiem dabas objektiem, pilīm, muižām, dārziem un saimniecībām, lieliem un maziem svētkiem., bet  brauc arī pie apņēmīgiem un drosmīgiem cilvēkiem, kam ir "dullums" radīt idejas un drosme un spēks tās arī realizēt.

Latvija nekad nebūs izzināma pilnībā, jo nepārtraukti tiek atklātas jaunas vietas,  atjaunotas muižas, radīti jauni un interesanti produkti gan ēšanai, gan veselībai, gan interjeram un ikdienas lietošanai. Un teju katrā ekskursijā kāds saka: "Es pat nezināju, ka tepat pie mums kaut kas tāds var būt..." Tieši tādēļ "Jauni Rakursi" - parādīt ierasto no cita skatu punkta. Tepat Baltijā!

 

Nodarbības laikā Aiga Krišmane iepazīstināja audzēkņus ar  tūrisma operatora darbību un pastāstīja arī par savu pieredzi: „Esmu cilvēks, kam, gribētos teikt, tūrisms rit asinīs. Tiesa gan, ceļš tūrismā ir bijis gana raibs un nebūt ne līdzens - sāku kā vietējais gids Laumu dabas un atpūtas parka Bišu un Augu takās 12 gadu vecumā, jo pirmie gidi bija taku radītāju ģimenes.

Turpinājumā dzīve aizveda mazliet prom no tūrisma - esmu beigusi Ventspils Mūzikas vidusskolas Mūzikas vēstures un teorijas nodaļu. Kaut arī kādu laiku biju "līdz ausīm mūzikā", visu laiku kaut kur dziļumā dzīvoja doma - vēlos ceļot un strādāt reizē. Vai precīzāk - ceļot un par to saņemt naudu.

Studijas turpinājās mūzikas menedžmenta jomā, bet, pavisam nejauši ieraugot Latvijas Kultūras koledžas mājas lapā mini reklāmu, ka nākamajā gadā uzņem gidus - sekundes laikā bija skaidrs, ka jāmaina specialitāte. Un tā nonācu atpakaļ tūrismā.

Pāris gadu strādāju nelielā tūrisma firmā, kas sniedza man iespēju pusgadu dzīvot un strādāt Gruzijā un iepazīt, cik ļoti savādāka ir Kaukāza (un arī citu tautu, kas brauc uz Gruziju) kultūra. Tiesa gan, kādā brīdī sapratu, ka šādi dzīvot vairs negribu un atgriezos Latvijā ar lēmumu tūrismu pamest.

Vairāk kā divus gadus nostrādāju Jaunmoku pilī, bet kādā brīdī mani uzrunāja Jaunu Rakursu kolēģe - varbūt vēlos novadīt kādu ekskursiju. Un tā viss sākās....

Sākotnēji ekskursijas paralēli pamatdarbam pilī, bet nu jau teju trīs gadus esmu gan Jaunu Rakursu birojā, gan autobusos.

Kas man šajās ekskursijās patīk vislabāk? Cilvēkstāsti. Dzīves pieredze. Atmiņas. Drosme darīt to, kas patīk, kaut arī nav viegli. Redzēt to, cik cilvēki ir radoši, apņēmīgi un izturīgi. Un parādīt arī citiem to, ka tepat pie mums Baltijā ir tik ļoti, ļoti, ļoti daudz ko redzēt, ieraudzīt, piedzīvot, nogaršot, saklausīt, izbaudīt, izzināt un paņemt sev līdzi kā jaunus iespaidus.” 

Aiga Krišmane dalījās pieredzē un aicināja audzēkņus domāt par to, kas piesaista tūristus, kam jāpievērš uzmanība, veidojot pakalpojumu, kā jāreklamē savs pakalpojums un kā jāveicina uzņēmuma atpazīstamība. Katru nodarbības tēmu papildināja ar personisko pieredzi.

 

Audzēkņi bija ļoti atsaucīgi klausītāji un nodarbības laikā izmantoja iespēju papildināt savas zināšanas par tūrisma jomu Latvijā.

Informāciju sagatvoja skolotāja Sanita Brūdere