Projekta

Sākums » Aktualitātes

 

PROJEKTS "LATVIJAS SKOLAS SOMA"

 

„Latvijas skolas soma” ir lielākā valsts simtgades dāvana vairāk nekā 200 000 Latvijas bērniem un jauniešiem. Sākot ar 2018. gada septembri, tās ietvaros ikvienam mūsu valsts skolēnam tiek nodrošināta iespēja izzināt un klātienē pieredzēt Latvijas kultūras un dabas vērtības, iepazīt dažādos laikos Latvijā radītās inovācijas un uzņēmējdarbības veiksmes stāstus. (vairāk par projektu)

   Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma Saulaines teritoriālā struktūrvienība turpina piedalīties projekta "Latvijas skolas soma" aktivitātēs.

 

 

Mācību ekskursija uz Turaidas pili un Siguldas spieķu darbnīcu

 

    14. maijā programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma Saulaines Teritoriālās struktūrvienības 3 ĒPS/VS un 1LS/ĒPS grupu audzēkņi devās mācību ekskursijā uz Turaidas muzejrezervātu un Siguldas spieķu darbnīcu.


   Pirmais apskates objekts bija Turaidas muzejrezervāts, kura apskates laika tika iepazīta Turaidas pils vēsure un notikumi, kas saistīti ar Turaidu un tās apkārtni. audzēkņiem bija iespēja aizceļot atpakaļ laikā un iejusties seno Lībiešu ādā, nokļūto 16. gadsimtā. Ikvienam bija iespēja izmēģināt seno rakstu veidošanu gan uz vaska plāksnītēm, gan ar spalvu un tinti. Lai pilnībā spētu izjust senatnīgo elpu, skolēniem tika dota iespēja ietērpties senājos tērpos un izspēlēt nelienu teātri, satiekot pils Fogtu un nododot viņam sarūpētās dāvanas. Šī izrāde, kurā piedalījās gan skolotājas, gan audzēkņi, deva nelielu ieskatu 16.gadsimta ikdienā.


   Nākošais apskates objekts bija Siguldas spieķu darbnīca, kurā varēja uzzināt spieķu izgatavošanas specifiku, izgatavošanas vēsturi un attīstību. Audzēkņiem bija iespēja izgatavot personalizētus spieķus, kuri ir atšķirīgi no masu produkta ar to, ka uz katra no spieķiem ir iededzināts tā izgatavotāja vārds vai arī spieķīša dāvanas saņēmēja vārds. Šajā darbnīcā bija iespēja iegādāties arī suvenīrus, lai spētu iepriecināt kādu no sev tuvajiem.


   Pēdējā pieturvieta pirms došanās mājup bija Rāmkalnu atpūtas komplekss. Šeit varēja ieturēt maltīti un piedzīvot jautras izklaides, dodoties nobraucienā pa rodeļu trasi, vai nošļūcot ar kameru speciāli izveidotā trasē. Vietējā veikaliņā bija iespēja iegādāties kādu no Rāmkalnu veselīgajiem gardumiem.

 

Informāciju sagatavoja 3VS grupas

audzēkne Dita Skujevska

 

Vairāk attēlu