Projekta

Sākums » Aktualitātes

 

PROJEKTS "LATVIJAS SKOLAS SOMA"

„Latvijas skolas soma” ir lielākā valsts simtgades dāvana vairāk nekā 200 000 Latvijas bērniem un jauniešiem. Sākot ar 2018. gada septembri, tās ietvaros ikvienam mūsu valsts skolēnam tiks nodrošināta iespēja izzināt un klātienē pieredzēt Latvijas kultūras un dabas vērtības, iepazīt dažādos laikos Latvijā radītās inovācijas un uzņēmējdarbības veiksmes stāstus. (vairāk par projektu)

   Arī Kandavas lauksaimniecības tehnikuma Saulaines teritoriālā struktūrvienība iesaistījusies projektā "Latvijas skolas soma". Aizejošā gada novembrī un decembrī vairākas audzēkņu grupas izmantoja iespēju doties izzinošās ekskursijās.

 

29.novembrī 2 AS un 3 AS grupu 28 audzēkņi divu pedagogu pavadībā devās ekskursijā uz Rīgas Motormuzeju.

Vispirms notika izglītojoša nodarbība par elektromotoru darbību ar praktiska uzdevuma pildīšanu. Pēc tam gida pavadībā audzēkņiem bija iespēja apskatīt motormuzeja ekspozīciju.

 

Vairāk attēlu

 

6.decembrī mācību ekskursijā uz Rīgas Motormuzeju devās arī 1 AS un 3D grupa audzēkņi.

   Muzejā, gides pavadībā, bija iespēja aplūkot automobiļu attīstību no pirmsākumiem līdz pat 80-tajiem gadiem. Audzēkņi uzzināja interesantus faktus par auto projektēšanu, ražošanu un kā tās nonākušas muzejā. Patīkams pārsteigums audzēkņiem bija par Latvijas rūpnīcās ražotiem automobiļiem, tajā pašā laikā - nožēla, ka mūsdienās nekas tāds vairs nenotiek.

   Laiks, aplūkojot ekspozīciju, pagāja ļoti ātri un saistoši. Lielu prieku audzēkņu vidū radīja jaunās zināšanas par AUDI markas un nosaukuma rašanos. Audzēkņiem bija iespēja arī izjust retā sporta automobiļa AUDI V16 motora rūkoņu un vibrēšanu uz speciāla stenda.

 

 

 

   11.decembrī 1.VS kurss devās ekskursijā uz Farmācijas muzeju, Kinoteātri ''Splendid Palace '' un Latvijas Nacionālo bibliotēku. Par viņu redzēto var lasīt ŠEIT

  

   14.decembrī, projekta „Latvijas Skolas soma” ietvaros, 2.D/VS un 1D grupas devās ekskursijā uz Latvijas Nacionālo Dabas muzeju, kur noklausījās īpašu lekciju ar nosaukumu ,,Nepērc viņu dzīvības,, - “Par starptautisko tirdzniecību ar apdraudēto savvaļas dzīvnieku un augu sugām” (no angļu val.: Convention on International Trade in Endangered Species of Wild Fauna and Flora), kas tiek dēvēta arī par CITES konvenciju. Daudziem skolēniem tas bija kas jauns.


   Latvijas Dabas muzejā CITES konvencijai ir veltīta vitrīna un interaktīvs stends. Vitrīnā aplūkojamie priekšmeti ir no muzeja krājuma, bet daļa no tiem muzejā nonākuši pēc konfiskācijas tūristiem vai tirgotājiem CITES nosacījumu neievērošanas dēļ. Mēs uzzinājām, kas ir ,,cites,, konvencija, uzzinājām, kādas dzīvnieku sugas tiek iekļautas dabas aizsardzības konvencijā, kā arī, mācijāmies atpazīt, piemēram, īstas čūskādas maku no viltota, bija arī iespēja paturēt rokās īsta lūša ādu, īsta krokodila ādas portfeli un īstu izbāztu čūsku.


    Pēc lekcijas skolēniem bija iespēja izstaigāt visu muzeju un apskatīt katrā stāvā izvietotos eksponātus. Šajā muzejā bija tik daudz ko apskatīt, sākot ar cilvēka evolūciju beidzot ar botānikas un mikoloģijas ekspozīcijām. Daļa skolēnu apgalvo, ka viņiem vairāk patika ,,CITES,, lekcija, bet citiem patika pašiem staigāt pa muzeju un izzināt pasauli un tās apslēptākos faktus.

 

Informāciju par ekskursiju Dabas muzejā sagatavoja Rometa Tjuha,

2 VS grupas audzēkne

 


   21.decembrī projekta "Latvijas skolas soma" ietvaros Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma Saulaines teritoriālajā struktūrvienībā Ziemassvētku pasākumā uzstājās jauniešu muzikālā grupa "Bekars" no Bauskas.