Projekta

Sākums » Aktualitātes

PROJEKTS "LATVIJAS SKOLAS SOMA"

 

„Latvijas skolas soma” ir lielākā valsts simtgades dāvana vairāk nekā 200 000 Latvijas bērniem un jauniešiem. Sākot ar 2018. gada septembri, tās ietvaros ikvienam mūsu valsts skolēnam tiks nodrošināta iespēja izzināt un klātienē pieredzēt Latvijas kultūras un dabas vērtības, iepazīt dažādos laikos Latvijā radītās inovācijas un uzņēmējdarbības veiksmes stāstus. (vairāk par projektu)

   Arī Kandavas lauksaimniecības tehnikuma Saulaines teritoriālā struktūrvienība iesaistījusies projektā "Latvijas skolas soma".

   

     Projekta ietvaros, mēs, 1.VS kurss, 2018. gada 11.decembrī, devāmies ekskursijā uz Farmācijas muzeju, Kinoteātri ''Splendid Palace '' un Latvijas Nacionālo bibliotēku.

    Farmācijas muzejā mums iemācīja to, kā agrāk ārstniecība notika ar dabiskiem ārstniecības līdzekļiem. Mēs salikām manekenu uz laiku, kā arī apskatījām, kā agrāk izskatijās aptieka, kas tajā atradās. Varējām apskatīt īstu melno pirti un mūs visus pacienāja ar našķi un zāļu tēju. Visi piedalījamies eksperimentā, kurā tika rādītas dažādu ķīmisku vielu reakcijas.


     Pēc tā mēs devāmies uz Kinoteātri ''Splendid Palace" skatīties kino filmu "Bille", kas uzņemta pēc Vizmas Belševicas grāmatas motīviem. Daudzi bija pārsteigti ieraugot pazīstamus aktierus, citus atkal pārsteidza zāles vizuālais izskats, jo tajā pārsvarā ļoti izcēlās zelta krāsa, kas deva zālei bagātāku skatu. Saturiski filma deva divējādas emocijas, skumjas un smieklīgas, tādēļ, ka bija skumji noraudzīties uz to, ka bērnam neklājās viegli, bet smieklīgi, ka Bille domāja, ka ir stāvoklī, jo viņu redzēja kailu.

      Pēdējais, ko mēs apmeklējām, bija Latvijas Nacionālā bibliotēka, kur mūs sagaidīja ļoti jauka gide. Sākumā mums bija iespēja apskatīt ļoti lielu grāmatu, kas tika izgatavota no īstas kazas ādas, bet iespiesta ar zeltu un sudrabu. Grāmatā kopā bija 70 lapaspuses, bet izskatījās gana vairāk.

     Tad mēs devāmies uz visaugstāko stāvu, žēl, ka nevarējām palūkoties brīnišķīgajā pilsētas skatā, jo bija apmācies laiks. Mums bija iespēja aplūkot Dainu skapi, vecos labos latus un daudz dažādu grāmatu. 

  Paldies skolai par doto iespēju papildināt savas zināšanas un pieredzi!


1 .VS KURSS

 

Vairāk attēlu