ESI BRĪVS!

Sākums » Aktualitātes

 

ESI BRĪVS!


   Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma Saulaines teritoriālajā struktūrvienībā 29.maijā notika  noslēdzošā projekta “Pasākumi Rundāles novadā vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei" (ID Nr.9.2.4.2./16/I/060) nodarbība par tēmu - Atkarību profilakse. Projekta aktivitātes profesionālo izglītību skolu pirmā kursa izglītojamiem atbalsta Eiropas Sociālais fonds.

  

   Projekta ietvaros notika trīs nodarbības, katra no tām ilga 3 stundu garumā un to vadīja biedrības ”Esi brīvs” profilakses grupu un semināru vadītājs Edgars Caics. Jaunieši varēja noskatīties filmu ”Caur adatu”. Pēc filmas noskatīšanās notika jauniešu diskusija gan ar Edgaru Caicu, gan ar filmas galveno varoni Ediju, kuram ir izdevies pagaidām uzveikt savas atkarības, bet, kurš ļoti cilvēcīgā sarunā izstāstīja par pirmo soli, kas spēj novest bezdibenī cilvēkus jau no pirmās reizes un tas raisīja jauniešos nopietnas pārdomas.

  

   Biedrība Esi brīvs! dibināta 2007.gada pavasarī, turpinot jau 2005.gadā uzsāktās sociālās kampaņas Esi brīvs! izglītojošo darbību Latvijas skolās.

   Biedrības dibinātāji ir psiholoģes Ilona Gaile, Dace Caica (ex-Freiberga) un narkoloģe-psihoterapeite Ināra Vārpa, kā arī biedrība "Latvijas Vecāku apvienība "Vecāki izglītībai, sadarbībai, izaugsmei"" un biedrība "Latvijas Spēļu biznesa asociācija."

    Biedrības mērķis ir uzrunāt jauniešus, viņu vecākus, skolotājus un sabiedrību kopumā, popularizējot uzskatu, ka būt brīvam no jebkādām atkarībām ir stilīgi un daudz interesantāk nekā tad, ja esi atkarīgs no šķietami patīkamām vielām un procesiem.

    Latvijas Republikas Finanšu ministrija 2008.gada 8.maijā biedrībai Esi brīvs! piešķīra sabiedriskā labuma organizācijas statusu.