Drošības diena

Sākums » Aktualitātes

 

   Drošības mēneša ietvaros 2019.gada 23.janvārī Kandavas lauksaimniecības tehnikuma Saulaines teritoriālajā struktūrvienībā viesojās Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona Bauskas nodaļas vadītāja vietas izpildītājs inspektors Aleksandrs Ivanovs.


   Sarunā pārstāvis informēja jauniešus par šobrīd ļoti aktuālām tēmām - ugunsdrošību mājās, darba vietās, izglītības iestādēs, kopmītnēs un sabiedriskās vietās, minot ugunsgrēku izcelšanās cēloņus. Tāpat inspektors vairākkārtīgi uzsvēra, kādi ir veicamie pasākumi, ja izcēlies ugunsgrēks, kā izkļūt no piedūmotām telpām, kā pareizi pieteikt ugunsnelaimes, kā arī par to, kāda atbildība iestājas par viltus izsaukumiem. Tika aktualizēta arī dūmu detektora nozīme dzīvokļos un iestādēs, lai varētu pasargāt sevi un savu ģimeni no postošām nelaimēm.


   Otrs temats, kas ziemā ir svarīgs - uzturēšanās  uz ledus. Inspektors rādīja paņēmienus, kā izkļūt no ielūzuša ledus un kāda palīdzība sniedzama ielūzušajam, uzsverot, ka vienmēr jebkurā gadījumā ir jāzvana palīdzības dienestam un jārūpējas par savu drošību, lai neciestu arī palīdzības sniedzējs.


   Pārstāvis arī pastāstīja, kā un kur ir iespējams kļūt par ugunsdzēsēju un glābēju, ja kādam nākotnē būs vēlēšanās palīdzēt cilvēkiem glābt dzīvības.


   Pasākuma noslēgumā 3As grupas jaunieši Ervīns Ruža un Andris Skukausks viesim veltīja savas dziesmas ”Varoņi” pirmatskaņojumu, kas izsaka apbrīnu un pateicību cilvēkiem, kuri ikdienā, riskējot ar savu dzīvību, gādā par līdzcilvēku drošību.

 

Dir.v.audz.darbā Aija Vanaga-Puriņa