Digitālā nedēļa Saulainē

Sākums » Aktualitātes

 

Audzēkņi demonstrē savas e-prasmes


   Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) 2019. gadā no 25.līdz 29.martam organizēja “Eiropas Digitālo nedēļu” Latvijā. Vairāk par digitālās nedēļas norisēm Latvijā var lasīt šeit.

    Rundāles novadā Digitālās nedēļas pasākumi tika rīkoti no 25. līdz 29. martam. Pasākumu īstenošanā iesaistījās gan novada pašvaldība, gan bibliotēkas, gan arī izglītības iestādes. Par pasākuma norisēm var izlasīt Rundāles novada domes mājas lapā.

   

     Digitālās nedēļas aktivitātēs iesaistījās arī Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma Saulaines teritoriālā struktūrvienība. Pasākuma ietvaros notika videolekcija, kuras laikā jaunieši diskutēja par medijpratību, noskaidroja, kāda ir situācija Latvijā un kā šo prasmi var veicināt. Mūsdienās ir mainījies veids, kā iegūstam un vācam ziņas, kā apstrādājam un pārraidām informāciju. Pētījumi liecina, ka gandrīz 40% jauniešu vecumā no 15 līdz 24 gadiem mēdz dalīties ar informāciju, to nemaz nepārbaudot. Tika pārrunāts, kā izvērtēt ziņu ticamību un kā rīkoties ar iegūto informāciju.

    Pasākuma ietvaros notika datortehniķu konkurss “Jaunais datortehniķis”, kurā jauniešiem bija jāparāda savas zināšanas gan teorijā, gan loģikas spēlē. Jauniešiem bija iespēja parādīt savas zināšanas, prasmes un kompetences izvēlētajā jomā.

   Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma Saulaines teritoriālā struktūrvienība ieguva sertifikātus par e-prasmju novērtējumu.