Dalība jauno lauksaimnieku konkursā

Sākums » Aktualitātes

 

2018. gada 8 septembrī, Rīgā, 11. Novembra krastmalā norisinājās vērienīgs pasākums "Lauki ienāk pilsētā" ar mērķi radīt pilsētniekiem iespaidu par mūsdienu lauksaimniecības attīstību un ikdienu lauku reģionos.

 

Pasākuma ietvaros, tika organizēts jauno censoņu konkurss, kurā savas prasmes varēja pārbaudīt profesionālo skolu audzēkņi. Konkurss norisinājās trijās daļās, vēršot uzmanību uz lauksaimniecības tehnikas, agronomijas un lopkopības praktiskajām zināšanām, kuras ir un būs nepieciešamas ikvienam zemniekam.

 

Kandavas lauksaimniecības tehnikuma Saulaines struktūrvienību pārstāvēja divas audzēknes -  Signe Zumente un Renāte Zāle, kuras konkursā pierādīja, ka arī meitenes ir erudītas un spējīgas konkurentes profesionālo skolu audzēkņu vidū, pat puišu konkurencē, izcīnot godpilno bronzas medaļu, jeb godalgoto trešo vietu.

 

Meitenes lieliski parādīja zināšanas agronomijā - atpazīstot nezāles un rēķinot minerālmēslu normas, lopkopībā - pierādot zināšanas uz slaukšanas maketa, kā arī modernajā lauksaimniecības tehnikā - iestatot minerālmēslu izsējas normu CASE 145 MAXUM un Kverneland minerālmēslu apvienojumā.

 
 Paldies skolotājiem Valdim un Nilam par gatavošanu konkursam.

 

   

Informāciju sagatavoja Ivars Straņķis