Ciemiņi no PII

Sākums » Aktualitātes

 

Ciemiņi no PII „ Mārpuķīte” lauksaimniecības tehnikas angārā

 

  Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma Saulaines teritoriālā struktūrvienība atrodas vien pārsimts soļu attālumā no mazo bērnu pirmsskolas izglītības iestādes „Mārpuķīte”, līdz ar to, uzturot draudzīgas attiecības ar iestādes jaunajiem censoņiem, jau otro reizi pie mums, lauksaimniecības tehnikas angārā, ciemojās mazo bērnu grupiņa audzinātāju pavadībā.


   Viesošanās parasti iedalām divās daļās. Pirmajā no tām, bērnus iepazīstinām ar lauksaimnieka un automehāniķa programmas iespējām, kā arī profesijas galvenajiem stūrakmeņiem, kas parasti bērnos veido milzumlielu interesi, jo lielā tehnika, krāsainie agrigāti un prakses vietās pieejamais aprīkojums ir visai plašs.


   Veidojam diskusijas par tehnikas pielietojumu, raisot arī mazos prātvēderus izteikties un nedaudz padomāt par tehnikas iespējamo pielietojumu, kā arī ļaujot apskatīt traktoru arī no vadītāja sēdvietas, īpaši rūpīgi pārliecinoties un sekojot līdzi bērnu drošībai.


    Pēc nelielās ekskursijas un iepazīšanās, bērni parasti prezentē kādu no saviem darbiņiem, kuru iepriekš ir rūpīgi gatavojuši.


   Varbūt tikšanās ir pavisam īss mirklis, taču, redzot bērnu acīs degsmi un interesi, kāds no „Mārpuķītes” audzēkņiem, brīdī, kad būs pabeidzis pamatskolu, atcerēsies, ka tepat, netālu bija tie atsaucīgie audzēkņi un skolotāji, kuri mums, esot pavisam maziņiem, pieņēma mūs un iedrošināja kļūt par Mehāniķiem un Lauksaimniekiem tepat- Saulainē.

 

Ar prieku gaidīsim Jūs atkal!

 

Mg.sc.ing.mašīnzinātnēs Ivars Straņķis