Audzēkņi tiekas ar amata meistariem

Sākums » Aktualitātes

 

Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma Saulaines teritoriālājā struktūrvienībā mācību darbs, kaut arī attālināti, rit kā ierasts - teorija mijas ar praktiskajām mācībām un notiek tikšanās ar amata meistariem.


Šoreiz iespēja tikties ar sava aroda pratēju bija 2. kursa audzēkņiem, kuri apgūst viesmīlības specialitāti.


Mācību stundas Tūrisma un viesmīlības pakalpojumu un papildpakalpojumu pārdošana ietvaros (Tēma - Kultūras mantojums. Latviskā identitāte) 2 VS grupai zoom stundā pievienojās zemnieku saimniecības "Blūdži" saimniece - viena no īstajām Latvju saimniecēm - Ināra Mālkalne.

Ināra rādīja prezentāciju un stāstīja par savas saimniecības darbību, iedvesmoja jauniešus centīgi apgūt izvēlēto specialitāti un nebaidīties uzdrīkstēties sekot savam aicinājumam.


Stundas noslēgumā bija neliels konkursiņš - Ināra Mālkalne uzdeva jautājumus par saimniecību un ražošanu. Jaunieši aktīvi iesaistījās konkursā. Atsākoties klātienes mācībām, Blūdžu saimniece audzēkņiem atgādās gardas balviņas!


Jautājot jauniešiem par šāda veida stundu, viņi atzina, ka bija interesanti un labprāt vēl vēlētos šāda veida nodarbības.

Dita Dombrovska no 2 VS grupas, apkopoja jauniešu atsauksmes par šo mācību stundu. Lūk, dažas no tām:

"Man patika šāda veida stunda zoomā, jo vismaz bija iespēja iegūt informāciju par kādu no Latvijas saimniecībām un tās piedāvātajiem produktiem. Man arī ļoti patika pati saimniece Ināra, kas bija ļoti atvērta un sirsnīga, arī, protams, ļoti zinoša un viņai arī izdevās noturēt mūsu interesi. Tas arī bija redzams, kad viņa uzdeva jautājums pēc prezentācijas pastāstīšanas. Patika vēl tas, ka pati saimniece spēj iedvesmot. Un redzot to, ka viņa ar to nodarbojas ilgu laiku un ka tajā visā darbā ieguldījusi daudz pūliņus, kas arī atmaksājas. Ar to viņa mums iedeva tādu paraugu, ja vēlēsies ko sasniegt un tev būs mērķis, tu to piepildīsi tikai ticot sev un darot to, kas patīk un tādā veidā tikai tiksi uz priekšu. Ir arī ļoti svarīgi, tas, ka ja ir kāda ideja, tā ir jāpastāsta ģimenes locekļiem, lai būtu atbalsts no viņu puses tad arī būs iespēja sasniegt  mērķi, jo zināsi, ka tevi ir kam pajautāt un zināsi, ka ir kas tic, ka tu to vari."

"Man nebija nekas tāds, kas nepatika."

"Es labprāt, šādu stundu vēlētos vēl, jo šādās stundās tev ir iespējā iegūt papildus zināšanas par kādu no Latvijas personībām, kā arī šādās stundās ir iespēja komunicēt arī ar citiem cilvēkiem, izņemot kursabiedrus un tādā veidā arī mācamies komunicēt ar dažādiem cilvēkiem, attīstot runāšanas prasmes un pareizi iemācamies formulēt jautājumu, ko vēlamies uzdot tā, lai tas būtu saprotams visiem."


 

Noteikti jāpiemin, ka zemnieku saimniecības "Blūdži" saimniece Ināra Mālkalne 1987. gadā absolvējusi Saulaines Lauksaimniecības tehnikumu iegūstot agronoma specialitāti!

 

Vairāk par Ināras Mālkalnes saimniecību lasi šeit - https://www.novadagarsa.lv/saimnieciba/534/malkalnes-jelgavas-rajona-zemnieku-saimnieciba-bludzi

 

 

 

 

 

Informāciju sagatavoja skolotāja Sanita Brūdere