Atvērto durvju dienas pasākums

Sākums » Aktualitātes

 

Atvērto durvju – profesiju diena Saulaines teritoriālajā struktūrvienībā


  Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma Saulaines teritoriālajā struktūrvienībā 22.februārī notika Atvērto durvju diena.


     Šis pasākums pulcēja gan skolas audzēkņus, gan nākamos, potenciālos mācīties gribētājus. Pasākumu ievadīja divi bijušie skolas absolventi: SIA Aips valdes loceklis, viesu nama „Krastiņi” īpašnieks, aktīvā tūrisma organizētājs Rundāles novadā un dārzeņu, ogu un pārējo augu izcelsmes produktu audzētājs un apstrādātājs ar žāvēšanas metodēm Jānis Kļaviņš. Bijušais absolvents jauniešiem pastāstīja, ka bez skolas iegūtā diploma viņam nebūtu iespējas realizēt savus pašreizējos projektus privātajā biznesā. Skola devusi arī vēlmi iegūt augstāko izglītību, kas ir iespējams arī pabeidzot tehnikumu.

 


    Otrs absolvents, kurš uzrunāja jauniešus, bija Jānis Kirkils - Rundāles pagasta zemnieku saimniecības „Maizītes” īpašnieks, kurš nodarbojas ar graudaugu, pākšaugu un eļļas augu sēklu audzēšanu. J. Kirkils beidzis automehāniķus, jo uzskata, ka, lai būtu labs lauksaimnieks, jābūt arī labām zināšanām automehānikā, lai zinātu, kādu tehniku iegādāties, prast to salabot, lai nav jāmeklē ārpakalpojumi. Viņš arī nemitīgi papildina savas zināšanas dažādos kursos, lai varētu pēc iespējas labāk saimniekot un būt konkurētspējīgs. Abi absolventi uzsvēra - lai sasniegtu rezultātus, nepietiek tikai atsēdēt skolas solā - jābūt mērķtiecīgam, ar gribasspēku, nepadoties un nepārtraukti izglītoties. Šīs rakstura īpašības attīstīt un veidot jau tehnikumā esot, un novērtēt pasniedzēju sniegtās zināšanas.


     Nākošie viesi bija  DOJUS Latvija – uzņēmums kurš pārstāv pasaulē lielāko lauksaimniecības tehnikas ražotāju John Deere. Pārstāvji iepazīstināja ar John Deere vēsturi, darbības jomām - SIA DOJUS Latvija ir viens no lielākajiem lauksaimniecības un zāliena kopšanas tehnikas tirgotājiem Latvijā. Līdztekus tirdzniecībai, uzņēmums nodrošina plašu pēcpārdošanas servisu, kurā ietilpst - rezerves daļu tirdzniecība un serviss. DOJUS Latvija pārstāv sekojošus produktus: John Deere, Claydon, Rabe, Western Fabrications, Gremo, Kramer, AS Motors u.c.


     Uzņēmums piedāvā arī prakses vietas - savu karjeru šeit ir sākuši studenti no dažādām augstskolām, tehnikumiem un koledžām, attīstot un pilnveidojot prasmes un zināšanas kompetentu kolēģu vadībā. Šīs iemaņas noder gan nākamās darbavietas izvēlē, gan piesakoties darbā pastāvīgā amatā DOJUS Latvija. Tika laipni aicināts arī pašreizējiem audzēkņiem izmantot šīs iespējas.


     Vēl jauniešus uzrunāja Bauskas novada Gailīšu pagasta Atpūtas kompleksa „Miķelis” pārstāvji, iepazīstinot ar darbības jomām šajā kompleksā -muzejs, viesnīca, rstorāns.  Arī „Miķelis” aicināja uz prakses vietām jau vasaras sezonā gan ēdināšanas pakalpojumu sniedzējus, gan viesmīlības speciālistus, kur kolēģu vadībā apgūt prasmes strādāt ar klientiem un ēdienu gatavošanu.


      Visu šo viesu tikšanos vēroja arī skolēni, kas šoreiz pārstāvēja četras skolas no Jelgavas, Bauskas un Rundāles novadiem. Tāpēc pasākuma noslēgumā palika skolēni, kurus ar skolas programmām, ārpusstundu aktivitātēm un citām iespējām, mācoties Saulaines skolā, iepazīstināja direktora vietniece audzināšanas darbā Aija Vanaga-Puriņa. Audzēkņi uzdeva arī dažādus jautājumus, kā varēja noprast, viņus bija iedvesmojuši arī iepriekšējo runātāju veiksmes stāsti. Pēc tikšanās zālē skolēni ar Skolēnu Domes meitenēm - Sonoru Dreimani, Līgu Paškeviču un Valēriju Kupču izstaigāja skolu, ielūkojās gan muzejā, gan mācību kabinetos, kā arī devās uz automehāniķu un lauksaimnieku angāru, kur viņus sagaidīja pasniedzējs Ivars Straņķis, sīkāk pastāstot par šo lielāko kabinetu skolā.

 

Paldies viesiem, skolas audzēkņiem, pasniedzējiem un skolēniem, kas apmeklēja pasākumu!

 

Dir.v.audz.darbā Aija Vanaga-Puriņa